Inginer Big Data
Group Created using Figma
Descrierea postului

București, România Publicat acum 9 luni Ofertă pe termen lung

Echipa noastră este în creștere și căutăm Data Engineer care să ne ajute să folosim o varietate de tehnologii Big Data.

Ca Inginer Big Data vei lucra cu diverse tehnologii si frameworkuri open source dedicate procesului de captare, stocare si procesare a datelor.

Alatura-te echipei ce dezvolta sisteme distribuite de analiza a datelor si care se asigura că sistemele respective sunt optimizate în mod eficient pentru stocarea si procesarea cantitatilor masive de date.

Trasaturi generale:

• Capacitatea de a lucra in echipa
• Simt al responsabilitatii
• Proactiv si automotivat
• Flexibil si deschis noutatilor
• Capacitatea de a recunoaste calitatea

Ce cautam

Profilul ideal

  • Capacitate analitica ridicata si orientare catre rezolvarea problemelor

  • Profesionist, matur si motivat, capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic si rapid

  • Experienta cu metodologiile Agile si Scrum

  • Orientat spre client, cu capacitati bune de relationare

  • Capabil sa lege relatii stranse de lucru, inclusiv in medii virtuale si remote

  • Vorbitor avansat de limba engleza

Cunostinte

Minim unul dintre:

Java 8 Scala Python Big Data platforms

O parte dintre:

Spark Cassandra HBase HDFS Kafka Storm Flume Scoop NiFi Redis MongoDB

Reprezinta un plus:

R Data exploration Data ingestion Data analytics Data warehousing Data lake

Aplica pentru postul de Inginer Big Data